WORDPRESS

Yeni web siteniz hızlı olsun, hem de çok güzel olsun mu istiyorsunuz? E kullanımı da kolay olsun derseniz hemen WordPress’e bir göz atalım!

WORDPRESS NEDİR?

WordPress, PHP ile yazılmış açık kaynak kodlu bir web site yaratma modülüdür. Bütün arama motorları için oldukça optimize bir deneyim sağlar. Aslında her açıdan bakıldığında WordPress, kullanımı en kolay ve en güçlü web site içerik yönetim sistemi (CMS) olarak görülmektedir.

Farkında olmasanız da aslında hayatınızda olan WordPress, günlük hayatta ziyaret ettiğiniz milyonlarca web sitesi tarafından kullanılmaktadır.

WORDPRESS KULLANIM ORANI

Dünya üzerinde kendi içerisinde bir içerik yönetim sistemine sahip sitelerin %59.6’sı güncel olarak WordPress kullanmaktadır. 2017 yılını baz alarak hesaplanmış olan bu veri, aynı zamanda dünya üzerinde bulunan bütün websitelerinin neredeyse %30’unun WordPress alt yapısı ile çalıştığı anlamına gelmektedir.

Türkiye’de ise kurulan her 2 web sitesinden 1’i WordPress alt yapısı kullanmaktadır.

Peki, WordPress alt yapısını tercih eden ünlü markalara göz atalım:

  • Facebook Newsroom
  • SONY
  • BBC America
  • PlayStation
  • Bloomberg

NEDEN WORDPRESS TERCİH ETMELİSİNİZ?

WordPress kullanımı ve öğrenimi oldukça kolaydır. Sıfırdan yazılmış içerik yönetim panellerinin alışma süreçleri göz önüne alınırsa kullanıcıya zaman kazandırır.

WordPress altyapısı kullanan bir site, tema ve eklentiler ile sürekli kendisini geliştirebilir. Yeni özellikler edinebilir. Bu eklentileri uygulamak herkes için kolaydır.

WordPress, piyasadaki en arama motoru dostu yapılardan bir tanesini sunmaktadır.

WordPress web siteleri saldırı ve dolandırıcılık teşebbüslerine karşı oldukça güvenlidir. Daha önce sözünü ettiğimiz eklentiler ile bu güvenlik önlemleri sürekli geliştirilebilmekte ve güncelleştirilebilmektedir.

WordPress altyapılı web siteleri aklınıza gelebilecek her medya türünü desteklemektedir.

YENİ WORDPRESS SİTENİZ ÜZERİNE KONUŞALIM!