SEO

Internet siteniz var, ama bir türlü hedeflediğiniz müşterilerinizin size ulaşmasını sağlayamıyor musunuz? Arama motorlarında ilk sıralarda nasıl yer alacaksınız sorusunun cevabı burada.

SEO Nedir?

SEO, online içeriklerin seçilen anahtar kelimelerde, arama motorlarının üst sıralarında yer alması için, onların üzerinde yapılan optimizasyon sürecidir. Arama motorlarından sitenize ekstra ücret ödemeden “organik” ve “doğal” trafik sağlamanıza yardımcı olur.

Kelimenin muhtemelen “Search Engine Optimization”ın kısaltması olduğunu artık bir çok kişi biliyordur. Ülkemizde de bir çok yerde bu hizmet arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Peki optimize edilen ne? Tasarım mı? İçerikler mi? Yoksa linkler mi? Cevap basit: Hepsi!

NEDEN ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU?

Çünkü, online içerik pazarlaması günümüzde en efektif ve en ucuz pazarlama stratejilerinden biridir. Pazara daha kolay ve hızlı ulaşmanızı, müşterileriniz hakkınızda daha çok bilgiye sahip olmanızı sağlar ve bunu 7/24 yapar!

Araştırmalara göre internet üzerinde gerçekleşen etkileşimlerin %93’ü bir arama motoru ile başlıyor. Yapılan aramaların %71’inde ise arama motoru olarak Google tercih ediliyor.

Bütün bu yapılan Google aramalarında kullanıcıların %67’sinin ilk 5 sırada bulunan arama sonuçlarına tıkladığı bilgisini de eklersek, SEO’nun önemi herkes için netleşmiş olur.

İşte tam olarak bu sebeple SEO siz ve markanız için çok önemli bir araç.

SEO NASIL YAPILIR?

Arama motoru optimizasyonu oldukça bütünsel bir çalışmadır. Öyle ki kendi internet sitenizin yanı sıra, sizinle bağlantıda olan bütün internet siteleri ve sosyal hesaplar paralel olarak bu konuya dahildir. Hem internet siteniz üzerinde, hem de sitenizin dışında yoğun çalışmalar gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Peki, bu kadar kapsamlı bir çalışmayı nasıl yürütebilirsiniz?

Tabii ki bizim gibi konusunda uzman bir ekiple! Geçmişte okuduğunuz o kötü SEO rehberleri ve yapılan yanlış çalışmalar yüzünden moral bozmanıza hiç gerek yok. Hemen bugün doğru SEO teknikleri ile firmanız için en uygun arama motoru optimizasyonu çalışmasını başlatın.

Eğer REN Union’ın arama motoru optimizasyonu konusundaki bakış açısı ve çalışma şekli hakkında görüş sahibi olmak isterseniz, hazırladığımız rehber yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

İŞLETMENİZİN SEO ÇALIŞMALARI HAKKINDA KONUŞALIM!